SONSUZ DÖNGÜ (INFINITE LOOP)

Narek Arzumanyan, Gayane Avetissian, Vahram Davtian, Bayram Demir, Sedat Girgin, Hakan Gürbüzer, Armen Hakobjanyan, Vav Hakobyan, Mehmet Resul Kaçar, Roman Kakoyan, Mesut Karakış, David Martirosyan, Rafael Megall, Armén Rotch, Kirkor Sahakoğlu, Arman Vahanyan

6 Eylül – 8 Ekim 2023
Casa dell’Arte Bodrum

Galeri 77, temsil ettiği sanatçıları daha geniş kitlelere ulaştırma hedefiyle başlattığı ve galerinin kendi mekânı dışındaki tüm sergilerini kapsayan “Galeri 77 Shows” projesinin Infinite Loop isimli ikinci sergisi Casa dell’Arte Bodrum ev sahipliğinde tüm sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Marcus Graf küratörlüğünde gerçekleşen sergi Galeri 77’nin temsil ettiği on altı Türk ve Ermeni çağdaş sanatçının işlerini izleyicilere sunuyor. Figüratif sanattan soyut sanata, formalizmden eleştiriye uzanan çeşitli estetik ve kavramsal stratejilerini Casa dell’Arte’de gözler önüne seren sergi aynı zamanda günümüz sanatının son durumuna da genel bir bakış sağlıyor. Bu anlamda Infinite Loop sadece Galeri 77’nin sanat anlayışını ve İstanbul’un önde gelen galerilerinden biri olarak kimliğini yansıtmakla kalmıyor, bunun yanında güncel sanatın biçimsel ve entelektüel zenginliğini de açığa çıkarıyor.

Infinite Loop yaşam döngüsünün temellerinin kendilerine uygun karşılığını geçmiş, günümüz ve gelecek arasında gerçekleşen devamlı harmanlanışın insanlığın gelişimini tetiklediği sanat ve kültür döngüsünde bulduğunu kanıtlıyor. Sergi, topluma ve sanata alışılmışın dışındaki açılardan bakarak içinde yaşadığımız dünya hakkında yeni içgörüler açığa çıkarmaktan korkmayan güçlü sanatçılar karşımıza çıkararak dünyaya yönelik bakış açımızı genişletiyor. Dolayısıyla Infinite Loop, her bir sergi izleyicisinin güncel sanat ve günümüz dünyası hakkında yeni perspektifler edinebileceği bir kaleydoskopa benzer.

Galeri 77 portföyündeki yerli ve yabancı sanatçılar; Narek Arzumanyan, Gayane Avetissian, Vahram Davtian, Bayram Demir, Sedat Girgin, Hakan Gürbüzer, Armen Hakobjanyan, Vav Hakobyan, Mehmet Resul Kaçar, Roman Kakoyan, Mesut Karakış, David Martirosyan, Rafael Megall, Armén Rotch, Kirkor Sahakoğlu ve Arman Vahanyan’ın çeşitli ifade biçimleri ve tekniklerle ürettikleri heyecan verici eserlerini bir araya getiren Infinite Loop sergisi, sanatseverlere keyifli bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor. İzleyiciye çok sayıda çeşitlilik sunan sergi, bizlere hem bu farklı eserler arasında mukayese yapma ve ilişkiler kurma imkânı sağlıyor, hem de günlük sıkıntılarımızdan uzaklaşıp ruhlarımızı güvenli bir limanda dinlendirebileceğimiz çok sesli görsel bir şölen yaratıyor. Sergi, 8 Ekim tarihine kadar Casa dell’Arte Bodrum’da ziyaret edilebilir.

GALERİ 77

  • Hacımimi Mah. Necatibey Cad. Sakızcılar Sok. No: 1/E Karaköy Beyoğlu, İstanbul
  • Açılış → 6 Eylül 2023, 18.00-21.00
  • Ziyaret Saatleri → Pazartesi - Pazar, 10.00-21.00
  • Düzenleyen → Buğra Uzunçelebi
  • Mekân → Casa dell'Arte Hotel of Arts & Leisure / Torba, İsmet İnönü Cad. No: 66 Bodrum, Muğla

Öne Çıkan Eserler