Daha da... | Even More... 19 Aralık 2018 - 26 Ocak 2019

Galeri 77, Sedat Girgin’in “Daha da” isimli üçüncü kişisel sergisine 19 Aralık – 26 Ocak tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Sergi; insanoğlunun tatmin edilmesi zor egoları ve dizginlenemeyen hırslarını gözler önüne sererken bireysel ve toplumsal doyumsuzlukların, güç peşinde koşarken içine düştüğümüz çıkmazların ve farklı olma çabasıyla kendini yiyip bitiren ruh hallerinin öne çıktığı birbirinden seçkin eserleri, Galeri 77’nin Karaköy’deki mekânında tüm sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

 Yeni dünyanın büyük meseleleri…

Güç mü algılarımızı değiştiren, yoksa şehvet mi bizi kör eden? Varlığımızın gerçekliğinde yüzsek benliğimizle karşılaşır mıyız? Doğanın iplerini elinde tutan insan, kendini göstermek için hangi gösteriş nesnelerine ihtiyaç duyar? Bir gerçeklik olarak algılanmak istenen görünüm, hangi yansımalar ve yanılsamalarla karşımıza çıkacaktır?

Kendini kaybetmişken bir başka kendinle tanıştın. Onu sevecek misin yoksa kabul mü edeceksin? Belki de tam olarak istediğin buydu ama şimdi bir başka kendini arama yolculuğuna çıkma vakti.

Altınlarıyla gözlerinizi kamaştıracak, hayal kırıklıklarını ise bu gösterişleriyle örtecekler. İştahlı marifetlerini gösterirken kendi egolarını tatmin edecek ve sizleri bu doyumsuzluklarıyla bilinçsizleştirecekler.

Egolarınızı kapıda çıkarabilirsiniz.

Dahası var ve hep de var olacak.

Yeni dünyaya hoş geldiniz! Burada her şey sahte…

Eserlerinde insan davranışları ve duygu durumlarını kendi gözünden, kendine has üslubuyla yorumlayan Sedat Girgin bu yeni serisinde; bireylerin, çiftlerin veya toplulukların herhangi bir konudaki tatminsizliği, doyumsuzluğu ve tüm bunların üzerine bir de kendini ispat etme, ön plana çıkarak kendini gösterme çabaları üzerine eğiliyor. Sanatçı bu seride insan egoları, benliği, kendini üstün görme çabası gibi olguları sorguluyor.

Sergi temelde iki ana bölümden oluşmaktadır; tuval üzerine akrilik ile resmedilmiş ağırlıklı olarak orta boy rengarenk eserlerden oluşan ilk bölüm ve A4-A3 gibi daha küçük boyutlu asitsiz kâğıtlar üzerine mürekkepli siyah beyaz işlerin yer aldığı ikinci bölüm. Ayrıca, sanatçının bu sergi için bizlere harika bir sürprizi de bulunmakta! Büyük bir duvarda kocaman tuval bir yüzeye sergi kurulumu sırasında sanatçı tarafından yerinde üretilecek yepyeni bir eser. Girgin, bu eseri üretirken boş bir yüzeyden başlayarak tamamlanma haline doğru giden her aşamayı kayıt altına alacak, bir sanat eserinin tamamlanma serüvenini bireysel deneyimi üzerinden tüm sanatseverlerle sosyal medya aracılığıyla paylaşacaktır.

GALERİ 77

  • Necatibey Cad. No:77 Ayvaz Han 34420 Karaköy/Beyoğlu, İstanbul
  • Açılış → 19 Aralık 2018 Çarşamba, 10:00-20:30 (Kokteyl: 18:30-20:30)
  • Ziyaret Saatleri → Pazartesi – Cumartesi, 10:00-18:00 (Pazar, randevu ile)
  • Düzenleyen Buğra Uzunçelebi

Öne Çıkan Eserler